DLS Tanácsadó

Rekordveszteség a pénztáraknál 2011.09.09.

A második negyedévre vonatkozó nyugdíjpénztári adatokat publikálta a PSZÁF, a visszalépések hatása most került be a statisztikákba, hiszen a vagyontranszfer véglegesen ekkor zárult le. A közel három millió tag 3000 milliárd forint vitt magával az államhoz, a pénztárak pedig a bevételek elapadásával összhangban komoly veszteséget halmoztak föl. Mindent megtesznek a pénztárak, hogy a működésüket fenn tudják tartani, azonban ez nem egyszerű feladat. Már az első félévben 5 milliárd forintos veszteséget gyűjtöttek össze, annak ellenére, hogy a kiadásaikat egy év alatt 9,2 milliárd forintról 5,8 milliárd forintra csökkentették.




A PSZÁF adatai már feketén-fehéren mutatják, hogy mekkora hatással is járt a magánnyugdíjpénztári tagok tömeges visszalépése az állami nyugdíjrendszerbe. A kezelt vagyon a vagyontranszfer után 244,3 milliárd forintra csökkent az első negyedéves 3162 milliárd forintról. Ezzel párhuzamosan a taglétszám is leesett, méghozzá 3,1 millió főről 100 ezerre.

A Felügyelet statisztikái szerint a pénztárak 2925,3 milliárd forintot utaltak át a tb-rendszerbe visszalépő tagok miatt. Érdekesség, hogy még a hatályos törvények szerint is 54 vállalták, hogy kiszerződnek az állami pillérből, az új belépők címszó alatt ugyanis ekkora számot találtunk. Az első negyedévben ez a szám 379 volt, tehát csökkent a pályakezdők aktivitása, ami érthető, hiszen az alkotmánybírósági döntés még nem érkezett az ügyben, és valószínűleg nem ez volt a legnagyobb gondjuk a friss munkavállalóknak.

Rekordveszteség a pénztáraknál


Már korábban is sejteni lehetett, hogy a nyugdíjpénztárakban maradó tagok között nagyobb arányban lesznek olyanok, amelyek nagyobb vagyont halmoztak fel. A Felügyelet statisztikái is ezt erősítik meg, mivel az egy főre jutó átlagos vagyon 1 millió forintról 2,5 millióra emelkedett. A pénztárak számára ez mindenképpen kedvező fejleménye, hiszen jellemzően olyan tagok maradtak a szektorban, amelyek havi befizetése alapesetben átlag feletti. Sajnálatos módon az év végéig el vannak zárva a pénzcsapok, az összes járulék az államhoz folyik be, a pénztárak pedig friss bevételhez nem jutnak hozzá, hiszen a befizetésekből vonhatják le a működésre fordítható összegeket.

Rekordveszteség a pénztáraknál


A korábbiakból egyenesen következik, hogy a szektorban a pénztárak vesztesége tovább emelkedett. Már a 2010-es törvénymódosításnál szóltak a pénztárak, hogy a drasztikus létszámcsökkenés és a friss működésre fordítható bevételek mellett nem lehet a működési kiadásokat biztosítani, még akkor sem, ha komoly költségracionalizálást hajtanak végre. A helyzeten pedig az sem segített, hogy a hozamokon havonta 260 forintot levonhattak le a pénztárak, ha már kifogytak a tartalékaikból, sőt a vagyontranszfernél 795 forintot szintén érvényesíthettek a költségeik fedezésére.

A Felügyelet statisztikái szerint 2011 első félévében a magánnyugdíjpénztárak működési bevétele 750 millió forint volt, amivel szemben 5,8 milliárd forintos kiadás állt. A pénztárak próbálták a működésüket olcsóbbá tenni, azonban ez egyik napról a másikra lehetetlen. Az világos, hogy a legnagyobb tételt jelentő tagszervezési költségek minimálisra csökkentek, míg egy éve 2,2 milliárd forintról beszélhettünk, most mindössze 30 millió forintról. Több százmillió forintos megtakarítást értek el a pénztárak az adminisztráción és a nyilvántartáson is, szemléletes, hogy míg egy éve 9 milliárd felett voltak a kiadások, most 6 milliárdot sem érik el.

Rekordveszteség a pénztáraknál


A helyzet súlyosságát mutatja, hogy ekkora veszteségre a szektor történetében még nem volt példa, emellett az is a kedvezőtlen tendenciákat jelzi, hogy 2008 óta folyamatosan egyre növekvő veszteséggel zártak a magánnyugdíjpénztárak. 2008-ban szektorszinten 167 millió forint volt a veszteség, 2009-ben már 2,4 milliárd forint, 2010-ben pedig 3,2 milliárd. Ebben az évben már 5 milliárdnál tartunk, ha ez a tendencia folytatódik, akkor év végére 10 milliárd forint is összegyűlhet veszteség címszó alatt a működési tevékenységnél.

Visszanézve az elmúlt éveket azt láthatjuk, hogy a működéssel kapcsolatos kiadások 2008-2010 között 17 és 21 milliárd forint körül alakultak, miközben a bevételek 14-21 milliárd forint között. Kiadási oldalon lehet jelentős megtakarításra számítani, a működést ugyanis a lehető legolcsóbbra állították át a pénztárak, azonban a működés fenntartásához ki kell fizetni a munkavállalókat, az adminisztrációt el kell végezni, és a felügyeleti és garancia alap díjat is ki kell gazdálkodni. Egyelőre időarányosan 5,8 milliárd forintnál állnak, tehát éves szinten akár elérhető lenne a 10-12 milliárd forintos szint is. Bevételi oldalon azonban nem számíthatunk érdemi javulásra, hiszen még azt sem lehet tudni, hogy az év végéig mi történik a szektorban.

Forrás: www.portfolio.hu


A DLS Befektetési és Tanácsadó Kft. az ERSTE Befektetési Zrt. függő ügynöke

Cégünk 2001 óta van jelen a befektetési piacon, az Erste Befektetési Zrt-vel együttműködve biztosítjuk az ügyfelek magas szintű kiszolgálását.

Miért a DLS?

Miért lenne nálunk jobb, mint az előző befektetési szolgáltatójánál?

Azért,
mert nálunk az információs bázis jobb. Az ERSTE Befektetési Zrt. – amellyel partnerségben állunk, – Magyarország legnagyobb befektetési szolgáltatója, a BÉT Legek állandó díjazottja.

1

Azért,
mert nálunk a kockázat kontra nyereség alapú gondolkodás áll a központban.

2

Azért,
ert folyamatos konzultációt kap, betekintést, hogyan végezzük a munkánkat.

3

Értékeink

Cégünk megért 2–3 válságciklust. Majd 30 éves pénz- és tőkepiaci tapasztalattal rendelkezünk. Sok minden történt ez alatt az idő alatt. Edukációs fókuszú cég vagyunk. ezáltal az ügyfelek számára érthetőbbé válnak a különféle befektetések. Kevesebb rossz döntés születhet. A pénzügyileg tudatos ügyfelekkel, sokkal inspirálóbb együtt dolgozni. Az Ügyféléletút nálunk azt jelenti, hogy az ügyfeleket nem egységesen kezeljük. Hanem kialakítjuk egyedi életútját az ügyfeleinknek.

Munkánk nem tudomány, nem művészet, nem is egy boszorkánykonyha. Ez egy mérnöki munka. Feladatunk, hogy megtaláljuk az adott befektetési cél elérésének leghatékonyabb módját.

Megmutatjuk adott szituációban hogyan célszerű viselkedni. A befektetési tanácsadók által az ügyfelek számára teremtett érték nagy része a viselkedési tanácsadás.

Az ügyfelek között komoly vízválasztó a türelemfaktor. Sokszor a befektetéseiket tudatosan és türelmesen építő befektetők sokkal messzebbre jutnak, mint azok, akik mindent egyszerre akarnak. Az első 3 hónapban senki ne akarjon a top 10-ben lenni.

Azt tanácsoljuk: Legyen türelembajnok!

Hitvallásunk

 

és

Küldetésünk

Miért lenne nálunk jobb, mint az előző befektetési szolgáltatójánál?

Elkötelezettek vagyunk azért, hogy segítsünk az egyéneknek, a vállalatoknak eligazodni a pénzügyi befektetések világában, emellett fejlesszük és támogatjuk a sikeres szakembereinket.

Az ígéretünk, hogy mi, a DLS Befektetési és Tanácsadó Kft. munkatársai, energiánkat, értelmünket és tudásunkat elkötelezzük ügyfeleink pénzügyi céljainak elérése érdekében azáltal, hogy a lehető legmagasabb szintű szolgáltatást nyújtjuk és kiváló befektetési alternatívákat kínálunk.

Hisszük, hogy ügyfeleink pénzügyi jólétének előtérbe helyezése mindkettőnk érdekeit szolgálja. Folyamatos kihívásunk az ügyfelek igényeire való reagálás egy folyamatosan változó pénzügyi környezetben.

 

Társaságunk a tőkepiaci termékek széles skáláját kínálja ügyfelei részére, ezáltal lehetőséget nyújt a diverzifi- kálásra és a kockázatviseléshez megfelelő instrumentum kiválasztására.

Szolgáltatásaink

Tőkepiaci termékek széles skáláját kínáljuk

Befektetési jegyek

Irodánkban forintban, euróban, dollárban jegyzett pénzpiaci, likviditási, kötvény, részvény, ingatlan és vegyes befektetési alapok érhetőek el. 

Állampapírok, vállalati kötvények

Az állampapír üzletág a konzervatívabb, kockázatkerülő befektetők részére kínál befektetési lehetőségeket. Az állampapírok hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok, melyek tőkéjének és kamatainak visszafizetését az állam garantálja. Vásárolható hazai és nemzetközi kötvény, valamint diszkontkincstárjegy.

Részvény

A részvényeket azon befektetőknek ajánljuk, akik hajlandóak magasabb kockázatot vállalni a magasabb hozam reményében, illetve hosszútávon is tudnak gondolkodni.

Befektetési hitel

A befektetési hitel olyan befektetési forma, amely kizárólag értékpapír vásárlásához használható fel. 

Tartós Befektetési Számla

A Tartós Befektetési Számla (TBSZ) lényege, hogy a befektetésekre vonatkozó 20%-os kamat- és árfolyamnyereség-adóra (a 2011-es adóévben 16%) és osztalékadóra vonatkozó adózás kedvezőbbé tehető, ha a befektető a TBSZ-en helyezi el befektetését, megtakarítását és e számlájáról nem vesz ki a megnyitás évét követő 3-5 évig.

Nyugdíj-előtakarékossági számla

A Nyugdíj-előtakarékossági Számla (NYESZ) egy olyan megtakarítási forma, amellyel több éven keresztül gyűjtheti, befektetheti pénzét nyugdíjcélú megtakatításra. A befektetés összetételéről önállóan dönthet, azt a futamidő alatt bármikor változtathatja. 

Határidős kereskedelem

A piac határidős szegmense minden vérbeli befektető fantáziáját megmozgatja, hiszen az azonnali piachoz képest sokkal kisebb forrást mozgósítva lehet azonos méretű pozícióra szert tenni, vagyis fő előnye a tőkeáttétel.

Certifikát kereskedelem

Követheti az arany, ezüst, a határidős olaj, a határidős földgáz, az Euro Bund határidős termékek, devizapárok, valamint az Euro Stoxx Banks és a DAX 30 index árfolyamváltozását a BÉT-en jegyzett Erste Certifikátokkal való kereskedéssel.

Deviza kereskedelem

A devizapiacon minden üzlet két különböző pénznem között jön létre, ami azt jelenti, hogy az egyik devizát vesszük a másikat pedig eladjuk. A vételi ár (bid) és az eladási ár (offer) közötti különbséget nevezzük spreadnek. A bid price az az ár, amin az árjegyző hajlandó megvenni tőlünk az adott devizapárt, az offer vagy ask price pedig az, amin az árjegyző hajlandó eladni nekünk az adott devizapárt.

NETBROKER

A NetBroker az Erste Befektetési Zrt. online tőzsdei kereskedési rendszere, ahol egyszerűen, gyorsan kereskedhet magyar és külföldi értékpapírokkal, befektetési jegyekkel, és állampapírokkal.

ERSTE Trader

Deviza FX, deviza opció, arany, ezüst, CFD, ETF kereskedési lehetőség online.

ERSTE Future Program

...

 

Ennél is többet szeretne tudni?

Érdeklődjön munkatársainknál!

Többet szeretnék tudni!

Munkatársaink

Bokodi Csaba

Bokodi Csaba

Bránya Annamária

Bránya Annamária

Cseke Hajnalka

Cseke Hajnalka

Hegedűs Péter

Hegedűs Péter

Herczeg László

Herczeg László

Herczeg Mónika

Herczeg Mónika

Jagicza Zsolt

Jagicza Zsolt

Jálics Miklós

Jálics Miklós

László Balázs

László Balázs

Serman Tibor

Serman Tibor

Tér Kornélia

Tér Kornélia

Gyakran vannak kérdései?

Igyekszünk a legfontosabbakat előre megválaszolni

Kérdés

Hogyan lehetek ügyfelük?

...

Kérdés

Milyen gyakran kontaktálhatok az üzletkötömmel?

...

Kérdés

Milyen tőzsdén kereskedhetek a DLS Kft-nél?

...

Legyen Ön is a partnerünk!

Keresse üzletkötőinket még ma!

Cím:
9700 Szombathely, Aréna utca 4.

E-mail:
dls@tozsde1.hu

PSZÁF eng. sz.:
III/42.080/2002.
 

László Balázs
+36 30 155 8161

Serman Tibor
+36 30 155 8152

Bokodi Csaba
+36 30 155 8146

és